| (bedragen x € 1.000) | Saldo 1-1-2027 | Bij | Af | Saldo 1-1-2028 | Bij | Af | Saldo 1-1-2029 | Bij | Af | Saldo 1-1-2030 | Bij | Af | Saldo 31-12-2030 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Algemene Reserve | 19.020 | 435 | 0 | 19.455 | 0 | 352 | 19.103 | 0 | 1.205 | 17.898 | 0 | 336 | 17.562 | |
| Bestemmingsreserves: | ||||||||||||||
| - Kapitaallasten Ambtshuis | 695 | 0 | 34 | 660 | 0 | 36 | 625 | 0 | 37 | 588 | 0 | 38 | 551 | |
| - Kapitaallasten Hockeycomplex | 505 | 0 | 68 | 437 | 0 | 68 | 368 | 0 | 68 | 300 | 0 | 68 | 232 | |
| - Kapitaallasten Heteren-Centrum | 2.913 | 0 | 178 | 2.734 | 0 | 178 | 2.556 | 0 | 178 | 2.377 | 0 | 178 | 2.199 | |
| - Kapitaallasten kunstgras Spero | 9 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| - Kapitaallasten sporthal HPC | 1.015 | 0 | 48 | 967 | 0 | 48 | 919 | 0 | 48 | 872 | 0 | 48 | 824 | |
| - Kapitaallasten P&R garage Elst | 353 | 0 | 7 | 347 | 0 | 7 | 340 | 0 | 7 | 333 | 0 | 7 | 325 | |
| - Kapitaallasten huisvesting | 611 | 0 | 29 | 583 | 0 | 29 | 553 | 0 | 30 | 523 | 0 | 31 | 493 | |
| - Kapitaallasten Bemmelseweg | 466 | 0 | 9 | 457 | 0 | 9 | 447 | 0 | 10 | 437 | 0 | 10 | 428 | |
| - Kapitaallasten spoorkruisingen Elst Noord | 2.506 | 0 | 53 | 2.453 | 0 | 54 | 2.399 | 0 | 55 | 2.344 | 0 | 55 | 2.289 | |
| - Kapitaallasten Gastvrije Waaldijk | 446 | 0 | 9 | 437 | 0 | 9 | 429 | 0 | 9 | 419 | 0 | 9 | 410 | |
| - Kapitaallasten optimalisatie De Pas | 362 | 0 | 7 | 355 | 0 | 8 | 348 | 0 | 8 | 340 | 0 | 8 | 332 | |
| - Kapitaallasten openbare ruimte Heteren | 1.119 | 0 | 22 | 1.097 | 0 | 23 | 1.074 | 0 | 23 | 1.051 | 0 | 24 | 1.027 | |
| - Kapitaallasten Molenhoekplein Valburg | 1.204 | 0 | 23 | 1.181 | 0 | 24 | 1.157 | 0 | 24 | 1.133 | 0 | 24 | 1.108 | |
| - Kapitaallasten mjop's groot onderh. wegen / groen | 600 | 190 | 15 | 775 | 0 | 15 | 761 | 0 | 15 | 746 | 0 | 15 | 730 | |
| - Kapitaallasten sportpark Bretagne | 0 | 0 | 0 | 0 | 388 | 5 | 383 | 0 | 5 | 377 | 0 | 5 | 372 | |
| - Bovenwijkse voorzieningen | 3.426 | pm | pm | 3.426 | pm | pm | 3.426 | pm | pm | 3.426 | pm | pm | 3.426 | |
| - Vervanging materiaal Openbare Werken | 1.806 | 90 | 225 | 1.671 | 90 | 225 | 1.535 | 90 | 224 | 1.400 | 90 | 216 | 1.273 | |
| - Afslag 38 Elst/Oosterhout | 2.589 | pm | pm | 2.589 | pm | pm | 2.589 | pm | pm | 2.589 | pm | pm | 2.589 | |
| - Brede Scholen | 0 | pm | pm | 111 | pm | pm | 222 | pm | pm | 333 | pm | pm | 444 | |
| - Aankoopregeling RTG | 930 | pm | pm | 930 | pm | pm | 930 | pm | pm | 930 | pm | pm | 930 | |
| - Duurzaamheid | 402 | pm | pm | 402 | pm | pm | 402 | pm | pm | 402 | pm | pm | 402 | |
| - Opbouw lokale infratructuur beschermd wonen | 2.888 | pm | pm | 2.888 | pm | pm | 2.888 | pm | pm | 2.888 | pm | pm | 2.888 | |
| - Faciliteiten opvang | 1.696 | pm | pm | 1.696 | pm | pm | 1.696 | pm | pm | 1.696 | pm | pm | 1.696 | |
| - Overhevelingen | 1.007 | 0 | 1.007 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| - Realisatiestimulans | 291 | pm | pm | 291 | pm | pm | 291 | pm | pm | 291 | pm | pm | 291 | |
| Totaal bestemmingsreserves | 27.840 | 391 | 1.745 | 26.486 | 589 | 738 | 26.336 | 201 | 741 | 25.796 | 201 | 737 | 25.259 | |
| Voorzieningen: | ||||||||||||||
| - Wethouderspensioenen | 7.014 | pm | 397 | 6.617 | pm | 397 | 6.220 | pm | 397 | 5.823 | pm | 397 | 5.427 | |
| - Nabestaandenpensioen | 271 | pm | 28 | 243 | pm | 28 | 215 | pm | 28 | 187 | pm | 28 | 159 | |
| - Wachtgelden voormalige wethouders | 440 | 0 | 200 | 240 | 0 | 150 | 90 | 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| - Verlofsparen | 208 | pm | pm | 208 | pm | pm | 208 | pm | pm | 208 | pm | pm | 208 | |
| - Groot-onderhoud gemeentelijke accommodaties | 2.612 | 377 | 723 | 2.265 | 377 | 561 | 2.081 | 377 | 230 | 2.229 | 377 | 1.107 | 1.499 | |
| - Groot-onderhoud brede scholen | 720 | 141 | 519 | 341 | 141 | 185 | 297 | 141 | 40 | 398 | 141 | 475 | 65 | |
| - Riolering | 3.125 | 0 | 1.614 | 1.511 | 0 | 511 | 1.000 | 0 | pm | 1.000 | 0 | pm | 1.000 | |
| Totaal voorzieningen | 14.389 | 518 | 3.482 | 11.425 | 518 | 1.832 | 10.112 | 518 | 785 | 9.845 | 518 | 2.007 | 8.357 |
IV. Reserves en Voorzieningen
Prognose Algemene Reserve
Terug naar navigatie - IV. Reserves en Voorzieningen - Prognose Algemene Reserve| Werkelijk saldo 31-12-2025 voor resultaatbestemming (bedragen x € 1.000) | 15.864 | 10% van surplus AR | |
|---|---|---|---|
| Toevoeging rekeningresultaat 2025 | 3.400 | ||
| Werkelijk saldo 1-1-2026 na resultaatbestemming | 19.264 | ||
| Verwacht begrotingsoverschot 2026 (o.b.v. 2e Berap 2026) | 3.362 | ||
| Onttrekkingen: | |||
| - incidentele dekking jaarschijf 2026 (o.b.v. Kadernota 2026) | -1.850 | ||
| - aanvullende incidentele dekking jaarschijf 2026 | -288 | ||
| - correctie verlaging korting Rijk WOZ-maatstaf | -250 | ||
| - administratieve en begrotingswijzigingen 2026 t/m raad september 2026 | -74 | ||
| - restanten van claims uit voorgaande jaren (t/m 2025) | -1.144 | ||
| Stortingen: | |||
| - (eenmalige) begrotingsposten 2026 | 0 | ||
| - vrijval BR Kapitaallasten - jaarlijkse onttrekking < € 10K *) | 1.638 | ||
| - gedeeltelijke vrijval BR Bovenwijkse voorzieningen *) | 1.325 | ||
| - vrijval BR Aankoopregeling RTG (Knoop 38) *) | 930 | ||
| - overige bestemmingsreserves *) | 696 | ||
| Verwacht saldo 1-1-2027 | 23.609 | 1.398 | |
| Verwacht overschot 2027 | 435 | ||
| Onttrekkingen: | |||
| - incidentele dekking jaarschijf 2027 | 0 | ||
| Stortingen: | |||
| - (eenmalige) begrotingsposten 2027 | 0 | ||
| Verwacht saldo 1-1-2028 | 24.044 | 1.442 | |
| Verwacht begrotingstekort / overschot 2028 | 0 | ||
| Onttrekkingen: | |||
| - dekking jaarschijf 2028 | -352 | ||
| Stortingen: | |||
| - (eenmalige) begrotingsposten 2028 | 0 | ||
| Verwacht saldo 1-1-2029 | 23.692 | 1.407 | |
| Verwacht begrotingstekort / overschot 2029 | 0 | ||
| Onttrekkingen: | |||
| - dekking jaarschijf 2029 | -1.205 | ||
| Stortingen: | |||
| - (eenmalige) begrotingsposten 2029 | 0 | ||
| Verwacht saldo 1-1-2030 | 22.487 | 1.286 | |
| Verwacht begrotingstekort / overschot 2030 | 0 | ||
| Onttrekkingen: | |||
| - dekking jaarschijf 2030 | -336 | ||
| Stortingen: | |||
| - (eenmalige) begrotingsposten 2030 | 0 | ||
| Verwacht saldo 31-12-2030 | 22.151 | 1.253 | |
| *) Voorstel vrijval bestemmingsreserves in 2026 is vooruitlopend op het raadsbesluit bij de jaarrekening 2026. | |||
Structurele toevoegingen en onttrekkingen per reserve
Terug naar navigatie - IV. Reserves en Voorzieningen - Structurele toevoegingen en onttrekkingen per reserve
| (bedragen x € 1.000) | Saldo 1-1-2027 | Bij | Af | Saldo 1-1-2028 | Bij | Af | Saldo 1-1-2029 | Bij | Af | Saldo 1-1-2030 | Bij | Af | Saldo 31-12-2030 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Algemene Reserve | 19.020 | 435 | 0 | 19.455 | 0 | 352 | 19.103 | 0 | 1.205 | 17.898 | 0 | 336 | 17.562 |
| BR kap.last. Ambtshuis | 695 | 0 | 34 | 660 | 0 | 36 | 625 | 0 | 37 | 588 | 0 | 38 | 551 |
| BR kap.last. Hockeycomplex | 505 | 0 | 68 | 437 | 0 | 68 | 368 | 0 | 68 | 300 | 0 | 68 | 232 |
| BR kap.last. Heteren-Centrum | 2.913 | 0 | 178 | 2.734 | 0 | 178 | 2.556 | 0 | 178 | 2.377 | 0 | 178 | 2.199 |
| BR kap.last. kunstgras Spero | 9 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| BR kap.last. sporthal HPC | 1.015 | 0 | 48 | 967 | 0 | 48 | 919 | 0 | 48 | 872 | 0 | 48 | 824 |
| BR kap.last. P&R garage Elst | 353 | 0 | 7 | 347 | 0 | 7 | 340 | 0 | 7 | 333 | 0 | 7 | 325 |
| BR kap.last. huisvesting | 611 | 0 | 29 | 583 | 0 | 29 | 553 | 0 | 30 | 523 | 0 | 31 | 493 |
| BR kap.last. Bemmelseweg | 466 | 0 | 9 | 457 | 0 | 9 | 447 | 0 | 10 | 437 | 0 | 10 | 428 |
| BR kap.last. Spoorkruisingen | 2.506 | 0 | 53 | 2.453 | 0 | 54 | 2.399 | 0 | 55 | 2.344 | 0 | 55 | 2.289 |
| BR kap.last. Gastvrije Waaldijk | 446 | 0 | 9 | 437 | 0 | 9 | 429 | 0 | 9 | 419 | 0 | 9 | 410 |
| BR kap.last. Optimalisatie De Pas | 362 | 0 | 7 | 355 | 0 | 8 | 348 | 0 | 8 | 340 | 0 | 8 | 332 |
| BR kap.last. Openbare ruimte Heteren | 1.119 | 0 | 22 | 1.097 | 0 | 23 | 1.074 | 0 | 23 | 1.051 | 0 | 24 | 1.027 |
| BR kap.last. Molenhoekplein Valburg | 1.204 | 0 | 23 | 1.181 | 0 | 24 | 1.157 | 0 | 24 | 1.133 | 0 | 24 | 1.108 |
| BR kap.last. MJOP's groot onderh. wegen / groen | 600 | 190 | 15 | 775 | 0 | 15 | 761 | 0 | 15 | 746 | 0 | 15 | 730 |
| BR kap.last. Sportp. Bretagne | 0 | 0 | 0 | 0 | 388 | 5 | 383 | 0 | 5 | 377 | 0 | 5 | 372 |
| BR verv. materieel Openb. W. | 1.806 | 90 | 225 | 1.671 | 90 | 225 | 1.535 | 90 | 224 | 1.400 | 90 | 216 | 1.273 |
| BR Brede Scholen | 0 | 111 | pm | 111 | 111 | pm | 222 | 111 | pm | 333 | 111 | pm | 444 |
| Totale reserves | 33.631 | 826 | 738 | 33.719 | 589 | 1.090 | 33.218 | 201 | 1.946 | 31.472 | 201 | 1.073 | 30.599 |